Wydarzenia 2024

Odwiedziny w Bibliotece Miejskiej

Grupa "Biedronki" po raz kolejny miała przyjemność uczestniczyć w zajęciach warsztatowych w naszej Bibliotece Miejskiej - Filia Mydlice.

Poznaliśmy twórczość Hansa Christiana Andersena, a w szczególności historię "Brzydkiego kaczątka". Dzięki zajęciom powstały też piękne łabędzie.

Integracyjny Projekt Edukacyjny - "Miej obraz osoby niewidomej"

W ramach projektu "Miej obraz osoby niewidomej" nasze przedszkolaki uczestniczyły w spotkaniach o tolerancji i niepełnosprawności, z Panem Łukaszem Baruchem i jego zespołem.

Dzieci poznały nasz świat z zupełnie innej perspektywy, biorąc udział w zajęciach plastycznych, sensorycznych oraz zabawach i wielu rozmowach.

Serdecznie dziękujemy za ten niezwykły i wyjątkowy punkt widzenia.

Konkurs "Niezwykłe zakątki mojego miasta"- Wyróżnienie
23-04-2024

Dnia 23.04.2024 w Przedszkolu nr 9 w Dąbrowie Górniczej, odbyło się uroczyste wręczanie nagród za udział w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym "Niezwykłe zakątki mojego miasta".

Marianna Stasińska z grupy "Smerfy" otrzymała wyróżnienie. Na rozdaniu nagród obecny był również Prezydent Miasta Dąbrowy Górniczej - Pan Marcin Bazylak, który serdecznie pogratulował Mariance.

My także życzymy jej dalszych, wspaniałych sukcesów.

22-04-2024

22 kwietnia odbyła się w naszym przedszkolu uroczystość z okazji Dnia Ziemi.

Przedszkolaki wysłuchały inscenizacji pt. "Szumi dokoła las" w wykonaniu dzieci z grupy "Pszczółki". Razem z nimi poznaliśmy zachowania proekologiczne i liczne sposoby dbania o naszą planetę. Dziękujemy za tą pouczającą lekcję.

Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach

Pod koniec tygodnia przedszkolaki odwiedziły Centralne Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach.

Wycieczka zrobiła na najmłodszych niesamowite wrażenie. A dzięki Paniom przewodniczkom poznaliśmy m.in.: historię, pojazdy i międzynarodowe mundury Straży Pożarnej. Mieliśmy także przyjemność uczestniczyć w ciekawych warsztatach tematycznych. Wycieczka okazała się prawdziwym sukcesem!

Szkoła już tuż, tuż

Nasze kochane starszaki miały w ostatnim czasie możliwość spotkania "być może" przyszłych kolegów i koleżanek oraz zapoznania się z salami Szkoły nr 30 w Dąbrowie Górniczej. Dla wielu z naszych podopiecznych było to niezwykłe przeżycie, które na pewno zrobiło na nich wrażenie.

Szkoła sportowa w gościach

Dla niektórych z naszych przedszkolaków zbliżający się koniec roku szkolnego, to zarówno słodko-gorzkie pożegnanie z murami Przedszkola. Radość w związku z tym co nowe, ale i smutek za tym co minie bezpowrotnie, pozostawiając tylko niezapomniane wspomnienia.

Z tej okazji, dzieci mogły poczuć "powiew" szkolnej atmosfery podczas zajęć z uczniami Zespołu Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków w Dąbrowie Górniczej.

Dziękujemy za mnóstwo wspaniałej zabawy!

Zajęcia w ramach doradztwa zawodowego

Grupa "Pszczółki" miała przyjemność gościć jedną z mam, która pokazała dzieciom techniki dekoracji cukierniczych.

Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem trudu i precyzji włożonej w wykonanie "małych dzieł sztuki".

Dziękujemy za wspaniały pokaz i mnóstwo inspiracji na przyszłość.

Festiwal Piosenki Anglojęzycznej "My Favourite English Song"
21-03-2024

21 marca 2024 roku w Fabryce Pełnej Życia odbyła się II edycja Festiwalu Piosenki Anglojęzycznej "My Favourite English Song" dla dzieci z dąbrowskich przedszkoli i szkół z oddziałami przedszkolnymi. Po raz kolejny wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza.

Organizatorem Festiwalu było nasze przedszkole, a współorganizatorem Nowa Sztygarka - CKZiU w Dąbrowie Górniczej oraz Fabryka Pełna Życia.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pana Konrada Kawelczyka, własciciela szkoły językowej British School oddział Dąbrowa Górnicza, który był głównym sponsorem, ale też ogromnym wsparciem na każdym etapie przygotowań do Festiwalu.
Miło nam było gościć zastępcę Prezydenta Miasta Panią Bożenę Borowiec, Naczelnika Wydziału Oświaty Panią Martę Bobrowską-Juroff oraz Prezesa Zarządu Fabryki Pełnej Życia - Pana Wojciecha Czyżewskiego.

Przedszkolaki świetnie się bawiły podczas występów i zaprezentowały wysoki poziom swoich zdolności wokalnych i językowych.

Zwycięzcy konkursu to:
I miejsce - Antonina Maślak - Przedszkole nr 29 z Oddziałami Integracyjnymi
II miejsce - Milana Romanenko - Przedszkole nr 9
III miejsce - Weronika Wolanin- Przedszkole nr 33

Przyznano również 3 wyróżnienia - P4, P13, P7.

Wszystkim dzieciom gratulujemy!

Dziękujemy również pozostałym sponsorom: Katei Karate Kyokushin, Bunny Party - organizacja imprez, Zagłębiowska Izba Gospodarcza oraz partnerowi wydarzenia Zagłębiarki-Projekt Marka - strategia, komunikacja, marketing.

Dziękujemy Panu dyrektorowi Tomaszowi Woźniakowi i młodzieży z CKZiU w Dąbrowie Górniczej, którzy w profesjonalny sposób wspomogli organizację wydarzenia oraz Zespołowi Szkół Muzycznych im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej za wsparcie merytoryczne i artystyczne .

Konkurs Walentynkowy "Od serca do serca"
14-02-2024

14.02.2024 w naszej placówce odbył się przedszkolny Konkurs Piosenki Walentynkowej pt. "Od serca do serca".

Dzieci pięknie zaprezentowały się na naszej przedszkolnej scenie. Wszyscy soliści pokazali bardzo duże zdolności muzyczne.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom ciekawych interpretacji utworów i wspaniałej zabawy.